Pirkti šuniuką, ar priglausti iš prieglaudos?

Daugelis žmonių perka šuniukus, kad išvengtų galimų paveldimo elgesio problemų. Dabar labai lengva išsirinkti jums patinkantį šuniuką iš veislynų - skelbimai puikuojasi daugelyje internetinių puslapių. Tačiau pamąstykite, jog gali būti taip, kad net patys to nežinodami jūs perkate šuniukus iš nelegalių gyvūnų veisyklų, kuriose šunys laikomi narvuose.

Kai šuniukams sukanka 16 - 20 savaičių, jie pradeda atrodyti ir elgtis kaip šunys. Labai gaila, bet nemaža dalis 6 - 12 mėnesių šunų atsiduria arba gatvėje, arba gyvūnų prieglaudose. Dažniausiai išgirstami pasiteisinimai, kad šuo tampa nesuvaldomas, kad jis ne toks, kokio šeimininkai tikėjosi, kad atsibodo ir kt.. Kuomet „šuniuko“ periodas baigiasi, šeimininkas privalo tapti atsakingesniu, nei buvo iki tol. Laimei, dauguma šunų šeimininkų tai žino ir sėkmingai įveikia šuns „paauglystės“ etapą, po kurio šuo tampa labai mylimas šeimos narys.

Per pirmuosius metus pasikeičia ne tik šuniuko išvaizda, bet gali atsirasti ir paveldimo elgesio problemų. Ironija, jog daugelis žmonių, įsigydami šuniuką „bėga“ nuo šių problemų, bet šuniuką nusipirkus (net to nežinant) iš nelegalių veisėjų, rizika elgesio problemos pasireikšti net padidėja. Taip atsitinka dėl blogai prižiūrimų, dažnai narvuose laikomų gyvūnų. Patiriamas stresas ir kiti jausmai genetiškai persiduoda šuniukams. Dažniausiai iš tokių veisėjų įsigytiems gyvūnams gali pasireikšti agresija, pyktis, baimė, perdėtas aktyvumas ir kt..

Žinoma, nėra nieko blogo pirkti šuniuką iš legalių, tvarkingų veisėjų. Bet, jei tik galite, apsvarstykite galimybę priglausti šuniuką iš gyvūnų prieglaudos.

Žinokite:

  • Dauguma šunų, esančių gyvūnų prieglaudose yra sveiki ir protingi. Galite rasti ir grynaveislių.
  • Iš prieglaudos pasiimami šunys dažniausiai yra sterilizuojami arba kastruojami.
  • Namų nesuradę gyvūnai sanitarinėse tarnybose yra užmigdomi.

Kai būsite tvirtai apsisprendęs priimti naują augintinį į savo šeimą, pirmiausiai peržiūrėkite sanitarines tarnybas bei gyvūnų globos organizacijas. Jose rasite begales šunų, norinčių turėti tokį šeimininką, kaip jūs.

Ką gausite, priglaudę šunį iš gyvūnų globos organizacijos? Metų metus besąlygiškos meilės ir dėkingumo!

augintinis gyvūnų globa prieglauda šunkiukas šuo veisykla