Ką žinoti prieš paimant katę iš prieglaudos?

Kaip ir kiekvienam naujam gyvūnui, nesvarbu, ar tai būtų katė, ar šuo, nauji namai ir nauja teritorija gali kelti nemenką stresą. Katės yra labai jautrios tokiems pokyčiams, todėl jos gali lindėti pasislėpusios už spintos, ar po lova kelias dienas, ar net savaites. Pateikiame kelis patarimus, kaip galite pagreitinti katės adaptavimosi periodą.

Visų pirma, turėtumėte paruošti savo namus naujojo svečio priėmimui. Parinkite būsimai katei vietą namuose, kurią vadinsite “katės vieta” bent kelias dienas, ar savaites - iki kol ji apsipras. Tai gali būti namų vonia, ar kitas mažas kambarys. Šioje vietoje nusimatykite, kur stovės dubenėliai vandeniui ir maistui bei katės tualetas. Dubenėliai ir tualetas turi būti padėti atskirai. Tualetui parūpinkite tokią vietą, kur katė galės juo naudotis niekieno netrukdoma.

Prisiminkite, katės mėgsta galąsti savo nagučius. Taigi nenustebkite, jei šiam tikslui ji pasirinks jūsų mėgstamą baldą. Pasiruoškite tam iš anksto. Nupirkite katei nagų draskyklę. Jų turėtumėte rasti visose gyvūnų prekių parduotuvėse. Idealu, jei nagų draskyklės būtų visuose kambariuose, kur yra minkštų baldų. Tačiau patartina namuose turėti bent vieną.

Pamatykite savo namus katės akimis. Kur ji norėtų laipioti, karstytis ir tyrinėti? Kai katė apsipras prie jūsų namų, tikrai galite nustebti išvydę ją užsilipusią ant viršutinės virtuvinės spintelės. Įsitikinkite, kad ten nepaliekate dūžtančių, ar kitokių vertingų daiktų, kuriems nukritus, jie būtų sugadinti.

Jei namuose yra ir kitų šeimos narių, būtinai aptarkite katės laikymo ir priežiūros taisykles. Įspėkite mažuosius, kad katei reikia laiko adaptuotis ir neleiskite vaikams drumsti jos ramybės, kol ji apsipras su naujaisiais namais.

Ar namuose yra kitų augintinių? Jei taip, jai atvykus, nepamirškite pastoviai uždarinėti jos kambario durų, kad kitas augintinis netikėtai neįbėgtų ir jos neišgąsdintų.

Kai tinkamai parengėte namus, laikas atsivesti naująją augintinę. Jei yra galimybė, atsineškite katę specialiai pritaikytame krepšyje arba bokse. Taip ji jausis žymiai saugiau. Iškarto nuneškite ją tiesiai į jai paskirtą vietą, ar kambarį. Žinoma, būtų geriausiai, jei šiuo metu niekas netrukdytų katės ramybės, tačiau natūralu, kad visi šeimos nariai norės kuo greičiau su ja susipažinti. Būkite itin atsargūs. Atsisėskite ant žemės ir laukite, kol katė pati ateis iki jūsų. Neverskite jos. Leiskite jai apsiprasti. Jei katė neišlys iš krepšio ir neateis iki jūsų pirmąjį kartą, atsitraukite, palikite ją vieną, o vėliau bandykite dar kartą. Gali atsitikti ir taip, kad katė neateis iki jūsų ir sekančius kartus, o pasidairyti po namus išlys tik naktį, kai visi miegosite. Duokite jai laiko.

Paimta iš prieglaudos katė pirmąsias dienas gali labai mažai valgyti, arba visai nevalgyti. Pasistenkite išsiaiškinti, kokį maistą ji valgė prieglaudoje ir bent jau pirmąsias jos buvimo jūsų namuose dienas maitinkite ją tuo pačiu maistu. Šioks toks panašumas į praeitį leis jai jaustis saugiau. Taip pat nepamirškite dažnai keiti vandenį ir įsitikinkite, kad katė tikrai jį geria. Jei katė nevalgo ar negeria vandens bent kelias dienas, kreipkitės į veterinarą.

Kaip suprasti, ar katė apsiprato naujuose namuose? Ji pati jums tai parodys. Jei buvote jai skyrę atskirą kambarį, ar privačią teritoriją namuose, ji parodys norą pažinti tai, kas yra už jos “saugios vietos”. Leiskite jai netrukdomai apžiūrinėti namus, plėsti savo teritoriją. Galbūt ji jau pasiruošusi žaisti - galite nupirkti jai keletą žaislų.

Kai katė apsiprato namuose, metas pirmajam apsilankymui pas veterinarą, kad šis patikrintų jūsų augintinės sveikatą. Jei gyvūnų prieglaudoje yra bent koks medicininis išrašas iš praeitos veterinaro apžiūros, paprašykite, kad jums jį duotų ir pasiimkite jį kartu, einant pas veterinarą.

Žinoma, tai yra tik keli patarimai. Kiekvienas augintinis ir jo atvejis yra skirtingas, todėl ne visada reikia elgtis vienodai. Vienos katės greitai pripranta ir lengvai prisileidžia naujuosius šeimininkus, kitoms reikia skirti daugiau laiko apsiprasti.

augintinis gyvūnų globa kačiukas katė katės elgesys katės priežiūra prieglauda