Ką daryti, jei dingo jūsų augintinis?

Augintiniai pabėga iš namų dėl daugelio priežasčių: jiems namuose pasidarė nuobodu, jie jaučiasi vieniši, dėl gamtos šauksmo (jei jūsų augintinis nekastruotas ar nesterilizuotas), iš išgąsčio ar baimės, dėl smalsumo, laisvės troškimo ir kt.

Priklausomai nuo šuns amžiaus, dydžio ir ištvermės galime įsivaizduoti, kaip toli augintinis galėjo nubėgti. Dideli, jauni ir ištvermingi šunys gali nubėgti keletą kilometrų, tuo tarpu maži, senyvo amžiaus šunys galimai nenubėgs net vieno. Katės (tos, kurios neuždarytos namie ir turi galimybę pasivaikščioti po lauką) mėgsta klajoti ir tyrinėti apylinkes, kuriose gyvena. Jos savo žygio metu nuo namų nutolsta ne vieną kilometrą, o žygis gali tęstis daugiau nei kelias paras.

Jei jūsų augintinio namie nėra ilgiau, nei įprastai, metas sunerimti. Jūs savo augintinį pažįstate geriau, nei kas kitas, ir jei žinote, kad jis visuomet būna namų teritorijoje, tačiau jo nematėte jau ilgiau nei pora valandų, pats laikas skelbti augintinio paiešką.

Pirmieji paieškos žingsniai:

  • Kelias valandas vaikščiokite po apylinkes, ar vietą, kurioje augintinį matėte paskutinį kartą, šaukdami jį vardu.
  • Susisiekite su artimiausiomis veterinarijos klinikomis, ar gyvūnų globos organizacijomis - gal kas nors rado jūsų augintinį.
  • Jei užteko kelių valandų (ar mažiau) paieškoms ir jūsų augintinis atsirado, sveikiname! Jei skambinote gyvūnų globos organizacijoms ar veterinarijos klinikoms, būtų gerai, jei joms praneštumėte apie atsiradusį gyvūną. Jei po paieškos augintinis visgi neatsirado, metas imtis kitų veiksmų.

Ką daryti toliau?

  • Praneškite aplinkiniams žmonėms apie dingusį gyvūną.
  • Dingimo vietoje ir kiek tolėliau iškabinkite skelbimus su augintinio nuotrauka. Prieš tai įsitikinkite, kad toje vietoje skelbimus tikrai galima kabinti, priešingu atveju, jie gali būti greitai nukabinti. Skelbime nepamirškite nurodyti savo kontaktų.
  • Apsvarstykite galimybę patalpinti dingusio augintinio skelbimą vietiniame laikraštyje.
  • Internete gausu gyvūnų globos organizacijų tinklalapių, kuriuose skelbiami dingusių ar rastų gyvūnų skelbimai. Peržiūrėkite juos visus. Taip pat facebook’e yra nemažai grupių, kuriose dalinamasi dingusių ir rastų gyvūnų skelbimais bei nuotraukomis.
  • Jei peržiūrėjote, bet neradote savo katės ar šuns skelbimo, patalpinkite skelbimą apie dingusį augintinį kiek tik įmanoma daugiau internetinių svetainių ir facebook’o grupių. Jei pats nemokate, ar negalite patalpinti skelbimo, paprašykite aplinkinių pagalbos.
  • Dažnai tikrinkite į svetaines įkeliamus skelbimus, gal vienas iš jų bus apie jūsų dingusį augintinį.
  • Jei apylinkėse savo augintinio neradote, bandykite jo ieškoti didesniu spinduliu. Kaip ir minėjome prieš tai, jei augintinis šuo - jis gali nuo namų nutolti keletą kilometrų.

Atsitinka taip, kad šeimininkai augintinio ieško 2 - 3 mėnesius, o po šio laiko jie patys sugrįžta namo sveiki. Svarbiausia - nepasiduoti bei kartoti prieš tai paminėtus žingsnius. Jei augintinis vis negrįžta, atnaujinkite skelbimus laikraščiuose ir internetiniuose puslapiuose, kad žmonės matytų jūsų dingusio augintinio nuotraukas.

dingo katė dingo šuo gyvūnų globos organizacijos katė pabėgo šuo pasiklydo katė šuo