Antras augintinis namuose? Misija - įmanoma!

Labai svarbu, supažindinant naują keturkojį gyventoją su ilgus metus jūsų namuose gyvenusiu augintiniu, nusimatyti visus galimus jų pirmos pažinties scenarijus. Kai kurie gyvūnai yra labiau socializuoti nei kiti.

Pavyzdžiui, jūsų 8-erių metų katė, kuri niekada nėra mačiusi namuose kito gyvūno, gali taip ir neišmokti susidraugauti su naujuoju jūsų augintiniu. Jei namuose laikote mažą kačiuką, naujoji draugija jam gali net labai patikti. Apskritai, katės - gyvūnai turintys savo teritoriją. Taigi norint supažindinti ją su naujuoju gyventoju, tai reiktų daryti labai lėtai. Atminkite - vieno augintinio noras žaisti, kito gyvūno gali neteisingai būti suprastas kaip puolimas, todėl būkite nusimatę savo veiksmų planą tokiai situacijai.

Patarimai prieš supažindinant gyvūnus

  • Vienam augintiniui paskirkite vieną kambarį (su durimis). Indelius su maistu padėkite netoli durų. Tuo pat metu kitoje durų pusėje pastatykite kito augintinio indelius su maistu ir leiskite jiems valgyti. Tai turėtų padėti jiems priprasti mėgautis maistu, būnant vienas kito draugijoje ir jaučiant kito augintinio kvapą. Iš pradžių indelių nedėkite prie pat durų, tai darykite palaipsniui, kol augintiniai bus visiškai ramūs ir atsipalaidavę mėgausis maistu. Tą patį procesą pakartokite su šiek tiek praviromis durimis, kol būsite visiškai tikri, kad augintiniai vienas su kitu apsiprato ir jų buvimas šalia nei vienam netrukdo mėgautis maistu.
  • Sukeiskite augintinių gultus, ar paklotus ant žemės, kad jie priprastų prie vienas kito kvapo. Jei gultų augintiniai namuose neturi, uždėkite kokį rankšluostį, ar audeklą ant vieno augintinio, paskui padėkite jį po kito augintinio maisto indeliais. Tą patį padarykite su kiekvienu gyvūnu.
  • Kad gyvūnai apsiprastų su vienas kito kvapu, pabandykite sukeisti jų būvimo vietas - vienam augintiniui leiskite patyrinėti kito gyvūno vietą, ir atvirkščiai. Taip jie pripras vienas prie kito be susidūrimo akis į akį.
  • Venkite bet kokios gyvūnų sąveikos, kuri sukeltų augintinių baimę ar agresiją. Jei augintinių atsakomosios reakcijos į kito augintinio pasirodymą ar veiksmus išliks tokios pačios, išsivystys įprotis, kurį ateityje bus labai sunku pakeisti. Geriau gyvūnus supažindinkite labai lėtai, kad nei vienam augintiniui kitas gyvūnas nekeltų nei noro pulti, nei baimės. Normalu, kad per pirmąjį augintinių susitikimą akis į akį, jie reaguos būtent taip, tačiau svarbiausia neleisti šiems jausmams vis labiau augti. Jei vienas ar kitas augintinis rodo nuolatinę baimę, ar agresiją, iškarto juos išskirkite ir bandykite juos pažindinti iš naujo, pasitelkę anksčiau minėtus patarimus.
  • Prieš supažindinant gyvūnus, imkitės visų įmanomų atsargumo priemonių. Prieš pirmąjį jų susitikimą, augintinius nuveskite pas veterinarą, kad įsitikintumėte, jog abu yra sveiki. Jei supažindinsite kates - iš anksto apkarpykite abejoms nagučius.
  • Pasistenkite, kad ankstesnio namų augintinio priežiūra ir jūsų bendravimas su juo nepasikeistų. Priešingai - skirkite jam dar daugiau savo dėmesio. Senbuvis augintinis neturėtų jaustis atstumtas ar išduotas - taip tik suteiksite jam priežastį dar labiau nemėgti naujojo namų gyventojo.

Kad pirmoji augintinių pažintis būtų maloni, privalote įdėti daug pastangų ir būti kantrūs. Jei pirmasis susitikimas pakrypo į blogą - augintiniai pradėjo peštis - išskirkite juos, tačiau jokiu būdu jų nebauskite. Taip ne padėsite, o tik dar labiau paaštrinsite situaciją. Jei gyvūnai po daugelio bandymų ir toliau nesutaria, kreipkitės į profesionalus, kurie jums padėtų.

antras augintinis augintinių pažintis du augintiniai dvi katės namuose kačiukas katė katė ir šuo šunkiukas šuo