Dovanojamas gyvūnas, katė, Vilnius

 • Vardas:

  Alfa

 • Lytis:

  Patelė; Neatlikta sterilizacija

 • Amžius:

  7-12 mėnesių

 • Ūgio kategorija:

  Mažas (iki 30 cm ties ketera)

 • Kailis:

  Trumpaplaukis; Juoda, Balta

 • Bruožai:

  Bailus

Aprašymas

Skelbimo nr.:
#164
Skelbimo data:
2015-12-01

Ji yra viena maždaug iš 4000 lauko kačių, gyvenančių sostinės kiemuose. Ji - laukinė, arčiau prisileidžianti tik tuos, kurie ją maitina. Ji nežino nei žmogaus rankų šilumos, nei saldaus miego ant fotelio, nei gero maisto skonio. Bet ji tapo išskirtine. Paklausite kuo? Nes ji patenka į tą mažą procentą katyčių, gimusių gatvėje, kuri buvo kažkieno pastebėta, dėl kurios kažkam skaudėjo ir kurią kažkas nusprendė gelbėti...
Kasmet tūkstančiai tokių pat kačių miršta Lietuvos kiemuose. Ir niekas jų nepasigenda. Deja, bet dažniausiai tokioms katėms tenka būti pačioms savo likimo šeimininkėmis. Daugiausia, ką gali dėl jų padaryti gyvūnų globos organizacijos, tai - sterilizuoti, kad nesiveistų daugiau tokio paties liūdno likimo draugų. Visos prieglaudėlės gyvena iš paaukotų pinigų, pagalbos prašymų yra tiek daug, o vietų tiek mažai, kad atsiranda prioritetai ir gelbėjimuose: pirmiausia tenka traukti iš gatvių sužeistuosius, mažylius ir iš namų išmestus katinus, nes tai kategorijos, kurie lauke turi mažiausia šansų išgyventi. O jeigu bandai gelbėti suaugusią laukinę katę, gimusią gatvėje ir neliestą žmogaus rankų (dažniausiai dar ir sergančią arba pažeistom akytėm), kyla klausimas, o kas bus toliau? Narve ji kentės stipriau negu lauke, gydymas bus komplikuotas iki beprotybės (nes žmogaus rankos jai baisiau už automobilio ratus), prieglaudos sąlygomis nesiadaptuos, namus irgi vargu ar suras, o sodybų, kur rastų ramybę ir mažą rojaus kampelį šalia miesto, išgelbėtoms laukinukėms taip pat neturime.
Žinojom visa tai, tačiau nusprendėme vis dėlto duoti šansą ir jai. Pavadinome ją Alfa (Pradžia), galbūt su ja praminsime naują taką, surasime būdą, kaip pagelbėti jau pasveikusiai, suaugusiai baikščiai katytei. O kol kas mūsų laukia ilgas gydymas, nukirminimas, skiepai, sterelizacija... O tada, žinoma, savotiška nežinia. Laikom kumščius, kad per šį laiką Alfa sušvelnėtų ir atsirastų nors menkutis šansas surasti jai namučius. Šiam gelbėjimui ryžomės būtent dabar, nes savo gretose turim nuostabią savanorę, kuri yra pasiryžusi „laužti ledus” ir savo namuose bandyti gydyti bei socializuoti būtent tokias katytes - sunkiai socializuotinas laukinukes. Jeigu mums pasiseks su Alfa, bandysime gelbėti ir daugiau laukinukių. Žinoma, tai nebus dideli skaičiai, bet kai negali išgelbėti visų, gali bandyt išgelbėti tiek, kiek gali!
Jei Jums irgi skauda širdį dėl po balkonu gimusių, užaugusių ir niekieno nepastebėtų katyčių ir manote, kad jos turi turėti savo šansą gauti saugią vietelę, mes labai prašytume Jūsų prisidėti bent keliais eurais.
Alfos laukia ilgas gydymas (jos akytė pažeista, katė sunkiai kvėpuoja, čiaudo), be to, tarp antibiotikų kurso, sterilizacijos, skiepų turės būti bent kelių savaičių tarpai, todėl Alfa ilgam užsibus mūsų savanorės namuose. O tai reiškia, kad reiks nemažai pinigų būtiniausiems dalykams – kraikui ir maistui. Būsime labai dėkingi, jei paremsite Alfos gydymo ir socializacijos procesą. Paaukoti galima į „Naminukų” sąskaitą, mokėjimo paskirtyje nurodant „Alfa, pasveik!“:
VšĮ „Naminukai“ Kodas: 302712405 A/S: LT 55 7300 0101 3031 2940 (Swedbank)
Emigrantai irgi turi galimybę daryti gerus darbus, tam turime PayPal sąskaitą:

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=CABVSA6HNQBQA

Šeimininko informacija

 • „Naminukai“ VšĮ

 • +370 648 30077

 • Vilnius

Panašūs skelbimai

Radote gyvūną? Dingo Jūsų augintinis?

Naujausi straipsniai